foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Okul Yolu
Bir Eğitim Sitesi

Okul Yolu

İdareci Öğretmen ve Öğrencilere yönelik bir eğitim sitesi

Tasfiye Amaçlanıyor!

egitim sen

Eğitim Emekçilerine Yönelik Her Türlü Yasa Dışı Müdahalenin Karşısındayız

Bugün, yargıyı kuşatan siyasi iktidar tarafından hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü kavramları alabildiğine zedelenmektedir. AKP iktidarının toplumu kutuplaştırıcı, öfke empoze eden politikaları ve eğitimcileri itibarsızlaştırma hamleleri, maalesef her geçen gün meyvesini vermektedir. Devamı

,

 

Batı avrupa - Balkanlar açıköğretim ortaokulu 1. Dönem sınav sonuçları açıklandı !

Öğrencilerimiz sınav sonuçlarını öğrenmek için gelen ekranda TC. Kimlik numaralarını ve şifrelerini girerek sonuçlara ulaşabilirler.

Batı Avrupa – Balkanlar Açıköğretim Ortaokulu 2018-2019 1.Dönem Sınav Sonuçları için tıklayınız!

19 ocak 2019 tarihinde yapılan 2018-2019 öğretim yılı batı Avrupa - Balkanlar açık öğretim ortaokulu 1.dönem sınav soru ve cevapları yayınlandı.

19 ocak 2019 tarihinde yapılan 2018-2019 öğretim yılı batı Avrupa - Balkanlar açık öğretim ortaokulu 1.dönem sınav soru ve cevaplarını indirmek için tıklayınız.


Açık öğretim Orta Okulu 2018-1 DÖNEM SINAVI SORULARI ve CEVAP ANAHTARI AÇIKLANDI!

1. Oturum kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız. 

2. Oturum kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız. 

Açık öğretim lisesi Mesleki Açık öğretim lisesi ve Açık öğretim İmam hatip lisesi 2018-1 DÖNEM SINAVI SORULARI ve CEVAP ANAHTARI AÇIKLANDI!

1. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.

2. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.

3. Oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.


Açık Öğretim Ortaokulu 2018-1. Dönem sınav yerleri açıklandı.

08 Aralık 2018 tarihinde 2 oturum olarak gerçekleştirilecek   Açık Öğretim Ortaokulu 2018-1. Dönem sınav yerleri açıklandı. Sınava katılacak öğrencilerimiz Sistemden TC kimlik numarası ve şifrelerini girerek sınav giriş belgelerine ulaşabilirler. 

08 Aralık  2018 Cumartesi 

1.   Oturum Saat 9.30   2.   Oturum Saat 14.00 

Sınav yeri bilgisi için tıklayınız.


Açık Öğretim Ortaokulu l. DÖNEM SINAV TARİH ve SAATLERİ

 

SINAV TARİHİ: 08 ARALIK 2018 CUMARTESİ

 

1. OTURUM SAAT: 09.30

2. OTURUM SAAT: 14.00

2017/4.dönem (ek sınav) soru ve cevap anahtarı açıklandı ! 06.10.2018 tarihinde gerçekleştirilen A.Ö.Liseleri (Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi) 2017/4.dönem (Ek Sınav) soru ve cevap anahtarı açıklandı.  

1.oturum soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.

2. OTURUM soru kitapçığı ve cevap anahtarı için tıklayınız.


AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ DERS KİTAPLARI DEĞİŞTİ! 

Açık Öğretim Lisesinde okutulmakta olan ders kitaplarının tamamı; Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Kurul Kararıyla yenilenen öğretim programları doğrultusunda hazırlanmış ve basılmıştır.

Açık Öğretim Lisesinin 2018-2019 eğitim öğretim yılı 1.dönem sınavları 08-09 Aralık 2018 tarihlerinde yapılacaktır. Açık Öğretim Lisesi öğrencileri 1.dönem sınavları dâhil bundan sonra yapılacak olan sınavlarda yeni kitaplardan sorumlu olacaklardır. 

Yeni basılan kitaplar, halk eğitimi merkezlerine en geç 31 Ekim 2018 tarihine kadar ulaştırılmış olacaktır. Halk eğitimi merkezleri öğrencilere yeni basımı yapılan kitapların dağıtımını yapacaktır. Depolarında bulunan önceki yıllara ait kitapları kesinlikle öğrencilere dağıtmayıp, geri dönüşüme gönderecektir.

GÜNCEL DERS KİTAPLARININ PDF formatında ulaşmak için tıklayınız.

SEÇMELİ DERSLER ile ilgili öğrencilere yönelik açıklamalar için tıklayınız.

(Halk eğitimi merkezleri, öğrencilere yönelik açıklamaları kurumlarında kitap dağıtımı yapılan öğrencilerin görebilecekleri uygun yere asmaları gerekmektedir.)

HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİNİN seçmeli derslerin kitap dağıtımına yönelik açıklamalar için tıklayınız. 

  Kitaplarla ilgili sorularınızı  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ve   

0312 413 21 89

0312 413 21 90

0312 413 21 91

0312 413 21 92 

numaralı telefonlardan ulaştırabilirsiniz.


AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU DERS KİTAPLARI DEĞİŞTİ !

Açık Öğretim Ortaokulunda okutulmakta olan ders kitaplarının tamamı; Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Kurul Kararıyla yenilenen öğretim programları doğrultusunda hazırlanmış ve basılmıştır.

Açık Öğretim Ortaokulunun 2018-2019 eğitim öğretim yılı 1.dönem sınavları 08 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. Açık Öğretim Ortaokulu öğrencileri 1.dönem sınavları dâhil bundan sonra yapılacak olan sınavlarda yeni kitaplardan sorumlu olacaklardır.

Yeni basılan kitaplar, halk eğitimi merkezlerine en geç 31 Ekim 2018 tarihine kadar ulaştırılmış olacaktır. Halk eğitimi merkezleri öğrencilere yeni basımı yapılan kitapların dağıtımını yapacaktır. Depolarında bulunan önceki yıllara ait kitapları kesinlikle öğrencilere dağıtmayıp, geri dönüşüme gönderecektir.

GÜNCEL DERS KİTAPLARININ PDF formatına ulaşmak için tıklayınız.

Kitaplarla ilgili sorularınızı  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden ve  

0312 413 21 89 

0312 413 21 90 

0312 413 21 91 

0312 413 21 92 numaralı telefonlardan ulaştırabilirsiniz.


2. Dönem elektrik tesisatçılığı yetki belgesi sınav yerleri ve giriş belgesi açıklandı !  

20 Ekim 2018 tarihinde saat 10.00’ da yapılacak Elektrik Tesisatçılığı Yetki Belgesi 2.Dönem Sınava Giriş Yerleri Bilgisi açıklandı. 

Sınava Giriş Belgesi için tıklayınız.

19 ocak 2019 tarihinde yapılan 2018-2019 öğretim yılı batı Avrupa - Balkanlar açık öğretim ortaokulu 1.dönem sınav soru ve cevapları yayınlandı.


19 OCAK 2019 TARİHİNDE YAPILAN 2018-2019 ÖĞRETİM YILI BATI AVRUPA - BALKANLAR AÇIK ÖĞRETİM ORTAOKULU 1.DÖNEM SINAV SORU VE CEVAPLARINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.


,,

 

Sözleşmeli öğretmenlik

turk egitim sen

Mersin 1 no’lu şube, veliler tarafından darp edilen öğretmenler için basın açıklaması yaptı.

Mersin Akdeniz Güney Ortaokulu'nda veliler tarafından darp edilen öğretmenlerimize sahip çıkmak ve son zamanlarda eğitim çalışanlarına karşı gerçekleştirilen şiddet olaylarına dikkat çekmek ve kınamak için Türk Eğitim Sen yöneticileri, Türkiye Kamu Sen in diğer iş kollarındaki yöneticileri  ve üyeleriyle beraber basın açıklaması yaptı.  Devamı

Eğitim kovayı doldurmak değil

egitim bir senDenetim, kadavraya otopsi değil, hayata koruyucu hekimlik yapmaktır

Bir medeniyetin insanlığa olan faydasının, onun eğitim alanındaki başarısıyla ölçülmeye başlandığı günümüzde, neredeyse tüm toplumlar devletler eliyle eğitim sistemlerini daha nitelikli, daha etkili ve daha iyi hâle getirmek gayretindedir. Eğitimde kalite, öğretmenlik mesleğinin niteliği ve itibarı, fırsat ve imkân eşitliği, Devamı

 

,,,

 

Lütfen Paylaşalım

 

web servis

site ekle site ekle

Eğitim öğretim yılı

egitim is

Yargı Kararını Verdi: Eğitim Kamusal Bir Hizmettir ve Kamu Eliyle Yürütülmelidir

Hizmet Vakfı İle Milli Eğitim Bakanlığı Arasında İmzalanan Protokolün Yürütmesi Durduruldu 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Hizmet Vakfı Arasında Değerler Eğitimi Verilmesine Dair 15.07.2014 tarihli işbirliği protokolünün değişiklikler ve ilaveler yapılarak 15.07.2017 tarihinden geçerli olmak üzere üç yıl süreyle uzatılmasına ilişkin Devamı

Minnetle anıyoruz

turk egitim sen

Meb’i kim yönetiyor?

Yönetici Görevlendirme sınavının ÖSYM tarafından  yapılacağı duyurulmuş  Milli Eğitim Bakanlığı, geçen ay yönetici atama takvimini yayınlamış, üç gün sonra geri çekmiş idi. Fakat bugün takvim aynı şekliyle tekrar yayınlandı. Madem aynen yayınlanacaktı, takvimin geri çekilmesinin hikmeti ne idi? Ne yapılmaya çalışılıyor? Devamı

 

Kotanlı: üniversitelerde torpil ve ayrımcılığa son verilsin

 

Üniversitelerde çalışan idari personelin torpil ve sendikal kayırmacılıktan müthiş derecede rahatsız olduğunu; üniversitelerde görev yapan eğitim ordusunun gizli kahramanları olan idari personelin; başta ekonomik ve özlük olmak üzere, mesleki ve demokratik sorunlarının iyice arttığını söyledi.”Daha öncede yaptığımız açıklamada dile getirdiğimiz gibi üniversitelerimizin rektör ve dekanlarına çağrıda bulunuyorum, üniversitelerde çalışan idari personelin taleplerine kulaklarınızı tıkamayın sendikal ayrımcılık yapmayın. Devamı için